Tóth Zita a 40. lett a női alpesi sízők óriás-műlesikló számában a milánói-cortinai téli olimpián. A számot az olasz Federica Brignone nyerte ezzel a második aranyérmét szerezte. 

Alpesi sízőnknek ez a második olimpiája, és nem ez a fő száma. Magabiztos versenyzést láthattunk tőle. mely az első futam után a 43. helyet jelentette számára. A második menetben a biztonságot választotta, és ez be is jött, hiszen többen is kiestek. Zita a 40. pozícióban zárta a versenyt. 

"A célomat elértem, sokat tanultam ebből a versenyből, és sok információt szereztem a műlesiklásra. Ott nagy eredményt szeretnék elérni, felszabadultan versenyezhetek, miután a mostani óriás-műlesiklás sikerült" - mondta az M4 Sportnak.

Hozzátette: nagyon tetszett neki a pálya, "kanyaros volt a tűzése", és neki, mint szlalomosnak, ez kifejezettem fekszik.

"Sajnos, becsúszott egy hiba, emiatt másodperceket vesztettem, de így is élveztem a versenyt, itt volt a családom és sok magyar szurkoló is" - jegyezte meg Tóth Zita.

Oldalunk cookie-kat használ. Ezen fájlok információkat szolgáltatnak számunkra a felhasználó oldallátogatási szokásairól. Honlapunkra látogatva Ön beleegyezik a cookie-k használatába. Adatvédelmi nyilatkozat.